کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان با اتحاد شاهزادگان‌سعودی


سرنگونی-بن‌سلمان.jpgبا شدید شدن بیماری ملک سلمان پادشاه عربستان فرزند او بن سلمان به جای او به سلطنت رسید. بن سلمان ...

اس ام اس احساسی و زیبای شب بخیر


ام-اس-احساسی-شب-بخیر-500x282.jpgشب زمانی برای آرامش و سکوت است. انگار عواطف انسان شب ها بیشتر شده و گویی دریچه احساسات باز می ...

داستان آموزنده آیا شما هم روزه هستید؟


روزه.jpgروزه گرفتن در ماه مبارک رمضان یکی از واجبات الهی است . واجبی که در پی آن فواید علمی بسیاری ...

شخصیت کسانی که مایل به ازدواج اند


30180-500x333.jpgازدواج مهم ترین انتخاب زندگی ما انسان هاست انتخاب یک فرد مناسب که به عنوان شریک زندگی تا آخر عمر ...

کاریکاتور بازی خطرناک این روزهای کودکان!


بازی-خطرناک-2-500x704.jpgدر پی سیاست های دولت و  فیلترینگ تلگرام و استفاده از فیلتر شکن کاریکاتور بازی خطرناک در ارتباط با همین ...

اس ام اس زیبا برای فتح خرمشهر


ام-اس-فتح-خرمشهر-1-500x311.jpgعملیات آزادسازی خرمشهر یکی از مهمترین اتفاقات ۸سال جنگ تحمیلی ایران و عراق بوده است که این اتفاق در روز ...

داستان جالب حکیم دانا و دختر لجباز


حکیم-دانا-500x281.jpgداستانی که امروز برای شما انتخاب کردیم ماجرای دختری است که از ناحیه باسن آسیب می بیند ولی اجازه نمی ...

اس ام اس قبولی روزه و طاعات و عبادات


ramazan.jpgماه رمضان ماه مهمانی خدا و ماه پاک شدن از گناهان است. وجود شب های پر برکت قدر در این ...

کاریکاتور آخر و عاقبت فیلترشکن‌ در ایران!


عاقبت-فیلترشکن‌-500x343.jpgبعد از ماجرای فیلتر تلگرام و عدم دسترسی مردم به آن چند روز پیش وزیر ارتباطات اعلام کردند تصمیم دارند ...

شما آدم سر سختی هستید؟


30181-500x333.jpgتحمل افراد مختلف در موقعیت های مختلف متفاوت است. برخی بیش از حد سخت می گیرند و برخی آدم هایمنعطف ...

داستان جالب شاهین چنگیزخان مغول


شاهین-چنگیزخان-1.jpgچنگیز خان مغول بعد از متحد کردن اقوامی توانست حاکم مغولستان شود و چنان پرقدرت عمل کرد که بعد از ...

کاریکاتور واکنش شهرزاد به طرح جدید مجلس درباره ازدواج دختران!


ازدواج-دختران-500x371.jpgخبر جدیدی منتشر شده است مبنی بر اینکه با تصویب مجلس دیگر دختران بالای ۲۸ سال برای ازدواج نیازی به ...

آیا از نظر دیگران شما دوست داشتنی هستید؟


30218.jpg حتما شما هم با آدم هایی مواجه شده اید که از همان نگاه اول اصطلاحا به دل می نشینند.این گونه ...

اس ام اس تبریک حلول ماه مبارک رمضان


ام-اس-تبریک-ماه-رمضان.jpgبا نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان , ماه مهمانی خدا باید خود را آماده این ماه بزرگ کنیم . ...

داستان جالب محمدعلی پاشا و پسرک


محمدعلی-پاشا.jpgمحمدعلی پاشا حاکم و والی مصر بود. او توانست تحولی عظیم در مصر ایجاد کند و در اقتصاد و ارتش ...
سینماپرس: هیات داوران بخش عکس نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس سیداحمد میرعلایی دبیر جشنواره طی احکامی، سیداحسان باقری، رضا برجی، مجتبی حیدری، علی اصغر داودآبادی و مجتبی کوچکی را به عنوان داوران بخش عکس معرفی کردند.

هیات داوران عکس‌های رسیده به دو بخش حرفه‌ای و مردمی این جشنواره را ارزیابی و داوری خواهند کرد.

عکس‌های رسیده با دو موضوع کلی شامل: تبیین ابعاد سیاسی، مذهبی، اجتماعی و حماسی راهپیمایی ایام اربعین حسینی و شهادت امام رضا(ع) از طریق تولید آثار هنری و معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی با تکیه بر محصولات هنری در بین مخاطبان ایران و جهان و محورهایی همچون حضور ادیان و دیگر مذاهب در راهپیمایی اربعین، تاثیر راهپیمایی اربعین بر سلامت روانی جامعه جهانی، نقش تربیتی راهپیمایی اربعین بر محیط خانواده و فرزندان، ترویج فرهنگ ایثار و فروتنی در خدمت به زائرین اهل بیت(ع)، راهپیمایی اربعین از نگاه تاریخی،  نهادینه سازی صحیح راهپیمایی اربعین به دور از هر گونه خرافه و انحرافات احتمالی، حضور زنان و کودکان در راهپیمایی اربعین با الگوپذیری از شخصیت حضرت زینب(س)، اهمیت راهپیمایی اربعین در مسیر انتظار و تحقق جامعه جهانی مهدوی، راهپیمایی اربعین و هراس استکبار جهانی و گروههای تروریستی، ضرورت شناخت افکار عمومی از فلسفه وجودی راهپیمایی اربعین و نیز، معرفی ابعاد مختلف شخصیت امام حسین (ع) و صحابه ایشان، بررسی تاریخی وقوع حماسه عاشورا، حج و قیام امام حسین(ع)، نماز و قیام امام حسین(ع)، الگوسازی و ارائه سبک زندگی صحیح از زندگی امام حسین(ع) و صحابه ایشان، امر به معروف و نهی از منکر در قیام امام حسین(ع) و نقش مدافعان حرم مطهر اهل بیت(ع) در حفظ فرهنگ اسلامی مورد ارزشیابی قرار می گیرند.

عناوین جوایز پیش‌بینی شده برای بخش‌های حرفه‌ای و مردمی جشنواره عکس مسیر عشق به این شرح است:

الف: بخش حرفه ای

هیات داوران این بخش جوایز برگزیدگان خود را به شرح زیر اهدا خواهد نمود:

رتبه اول، تندیس جشنواره و لوح افتخار به همراه ۳ سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی 

رتبه دوم،  لوح افتخار به همراه ۲ سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی 

رتبه سوم،  لوح افتخار به همراه ۱ سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی 

جایزه ویژه: هیات داوران در جهت حمایت از ثبت عکس های ناب از پیاده روی اربعین حسینی، علاوه بر انتخاب نفرات اول تا سوم از مجموع راه یافتگان به بخش حرفه ای ده نفر انتخاب کرده و به آنها کمک هزینه عکاسی در پیاده روی اربعین تا سقف ۱میلیون تومان اهداء می نماید.

ب: بخش مردمی

هیات داوران این بخش جوایز برگزیدگان را به شرح زیر اهدا خواهد نمود:

* یادمان جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی به بهترین عکس مردمی و سفر زیارتی

* یادمان جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی به برگزیده دوم و سفر زیارتی

* یادمان جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی به برگزیده سوم و سفر زیارتی

*سیداحسان باقری

متولد ۱۳۶۰ در شمیران است. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روان شناسی مشاوره بوده و برای اولین بار در ایران پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با موضوع «بررسی اثربخشی عکس درمانی (phototherapy) برای افزایش خودپنداره‌ دانشجویان» ارائه کرده است.

وی از سال ۱۳۸۷ تاکنون مدرس دانشگاه است و در سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ج.ا.ا عضویت دارد.

از سوابق هنری وی می توان به کسب رتبه‌ در بیش از ۴۰ جشنواره عکس ملی و بین المللی از جمله یازدهمین، دوازدهمین و سیزدهمین دو سالانه ملی عکس ایران اشاره کرد.

باقری شرکت در هشت نمایشگاه عکس گروهی را نیز در کارنامه خود دارد. وی در زمینه “عکاسی صحنه پردازی شده” پروژه‌هایی را اجرا کرده است. از تالیفات وی می توان به دو کتاب عکس «روند ساخت مترو تهران» و «پیاده آمده‌ام» با موضوع اربعین حسینی که ثمره ۷ سال شرکت در پیاده روی اربعین تا زمان چاپ کتاب است، اشاره کرد.

باقری در سال ۹۳ به سمت ریاست خانه عکاسان ایران منصوب شد.

*رضا برجی

 متولد ۱۳۴۳ در  همدان است. عکاسی در جبهه ها برای واحد تبلیغاتی لشکر سیدالشهدا را از نوزده سالگی آغاز کرد و فعالیت در گروه روایت فتح را از اواخر سال ۱۳۶۵. در فاو برای اولین بار شیمیایی شد و اکنون جانباز ۴۵ درصد است.

وی رکورددار حضور در ۱۴ جنگ بین المللی است. جنگ های ایران و عراق، افغانستان، تاجیکستان، کشمیر، هند و پاکستان، قره‌باغ، چچن، بوسنی، کوزوو، لبنان، سومالی، سودان، غزه و جنگهای خلیج فارس از جنگ هایی هستند که وی با قاب دوربین به ثبت آنها پرداخته است.

تنها ۶ خبرنگار در دنیا هستند که ملامحمد عمر، رهبر طالبان افغانستان را از نزدیک دیده اند، ولی فقط شاید یک خبرنگار در دنیا وجود داشته باشد که سه هفته با اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده زندگی کرده باشد و او رضا برجی است.

برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس در کشورهای آلمان، بوسنی، لبنان، هند، سوریه، پاکستان، ترکیه و اتریش، برگزاری نمایشگاه های جمعی در ۱۱ کشور جهان و برگزاری نمایشگاه عکس در شهرهای مختلف ایران را در سوابق کاری خود دارد.

وی عضو هیات داوران جشنواره های فیلم مستند و مسابقات عکاسی ایران و جهان، نگارش مقالاتی در زمینه فرهنگ، رسانه و سینما بوده است.

نگارش چند کتاب از جمله سه گزارش، تونل گیلاس، پدر- پسر- خون و … و ساخت دوازده سریال تلویزیونی و ۴۴ فیلم مستند بلند و کوتاه، ساخت مستند بلند “سواحل اشک و زیتون” از جنگ ۳۳ روزه لبنان، ساخت مستند “مادران سربرنیتسا” درباره فجایع بوسنی  را در کارنامه کاری خود دارد.

برجی جایزه بهترین فیلم و کارگردانی در جشنواره سوم سیما برای سریال مدال های شکسته و اولین نشان ایثار به عنوان هنرمند جانباز را دریافت کرده است.

*مجتبی حیدری

عکاس سازمان صدا و سیما، روزنامه جوان، خبرگزاری مهر، خبرگزاری فارس، مدیر بخش عکس سازمان بسیج سازندگی، جوان برتر ایران در حوزه عکس و رسانه در سال ١٣٩٢و مسئول گروه مستقل عکاسان جهادی وارثین را در سوابق خود دارد.

وی نمایشگاه عکس با موضوع محرم در کربلا، نمایشگاه عکس مشترک داستان دوشهر در کشور ایران و اندونزی، نمایشگاه عکس قصه های امید و نمایشگاه عکس چشم ما حیرت را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

*علی اصغر داودآبادی فراهانی

متولد ١٣٤٤ در اراک است. وی دانش آموخته عکاسی از دانشکده صدا و سیما و عکاسی را از سال ۱۳۶۳ آغاز کرده است. وی عضو هیئت داوران جشنواره های عکس استانی و سراسری انجمن سینمای جوانان و مدرس دوره های عکاسی انجمن سینمای جوانان اراک، تهران و کرج بوده است.

پروژه های عکاسی از مناطق مختلف دفاع مقدس در ساله ای ٦٤ ،٦٥ و٦٦، سفرهای استانی رهبرمعظم انقلاب در استانهای گیلان، کرمان، مشهد، راهپیمایی اربعین در سالهای ٨٣، ۹۴و ٩٥، سفر حج سال ٨٥، برگزاری نمایشگاه های انفرادی و گروهی در اراک و تهران، شرکت در مسابقات سالانه و دوسالانه سراسری عکاسی و … از سوابق هنری داودآبادی فراهانی است.

وی عضو هیئت مؤسس خانه عکاسان ایران، عضو هیئت مؤسس انجمن فارغ التحصیلان عکاسی ایران، مدیر واحدعکاسی سازمان صدا و سیما ٧٥ تا ٨٢، مدیرکل طرح و برنامه سیما، مدیرکل اطلاعات و برنامه ریزی سیما، مدیرکل مرکز صداوسیمای کرمانشاه، قائم مقام شبکه دو سیما، مدیر تولید شبکه یک سیما را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

*مجتبی کوچکی

متولد ۱۳۵۶ در تهران و فارغ التحصیل کارشناسی فلسفه و دانش آموخته عکاسیِ سطح تخصصی و حرفه ای، پذیرفته شده کارگاه عکاسی خبری ورلدپرسفتو هلند است.

عضو هیأت مؤسس انجمن عکاسان فردا، مدیر نمایشگاه های داخلی و بین المللی خانه عکاسان ایران، مسئول پروژه های عکاسی و نمایشگاه های تصویری در وزارت نفت، فعالیت در واحد طرح و برنامه محتوایی مجلات همشهری، طراحی استانداردها و مدیریت محتوایی آرشیو مجازی عکسِ جنگ، فعالیت در واحد طرح و برنامه حوزه هنری برای بخش های هنرهای تجسمی و نمایشی در حوزه، برگزیده چندین جشنوارۀ عکس، مؤلف کتاب پژوهشی تصویری در تاریخ هیئات عزاداری تهران قدیم و …. از سوابق کاری وی است.

وی مدیر پروژه انتشار کتب تخصصی عکس همچون «شهدا»، جلد نهم از کُتب مرجع عکس جنگ تحمیلی، «تبادل»، روایت آزادسازی پنج اسیر لبنانی، «دیار نزدیک»، روایتی از راهیان نور، «محسن راستانی»، روایت زندگی در جنگ و پس از جنگ مردم بوسنی، «علی فریدونی»، اولین جلد از دوره کتب عکس عکاسان جنگ تحمیلی، «سعید صادقی»، دومین جلد از دوره کتب عکس عکاسان جنگ تحمیلی و «میشل ستبون»، روایت پیروزی انقلاب اسلامی از نگاه یک عکاس فرانسوی بوده است.

علاقمندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com

 مراجعه و طبق مقررات مندرج در فراخوان، اثر خود را ارسال و یا ارائه نمایند.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس«مسیر عشق» با محوریت راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در ایران از یکم تا پنجم آبان برای نخستین بار به صورت همزمان در شهرهای مقدس مشهد و کربلا برگزار می شود.

لینک منبع

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
ارسال شده در جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ و ۲۰:۲۷


نمونه سوالات پیام نور