اس ام اس عید نوروز


نوروز-1-500x267.jpgﻣﯿﺎﻥ ﺍین همه ﻣﻬﻤﺎنی های عید ﭼﻘﺪﺭ ﺗﻨﻬﺎیمﻭﻗﺘﯽ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﮐﻔﺶﮐﻔش هاﯼ اویی که می‌خواهم ﻧﯿﺴﺖ!فرا رسین عید ...

اس ام اس تبریک روز پدر


پدر-500x378.jpgدر این پست اس ام اس و متن های زیبا برای تبریک روز پدر و روز مردو همچنین میلاد با ...

کاریکاتور اردوی نوروزی کنکور


اردوی-نوروزی-500x353.jpgدر کشور ما مرسوم است که در ایام عید مردم به دید و بازدید می روند و به نوعی منازل ...

اس ام اس روز پدر و تبریک روز پدر


پدر-97.jpgشنیدن صـــــــدای قلب کسی که دوستــــــش داری زیبــــــــــاترین موسیقی دنیـــــاست… روز پدر ۹۷  گرامی بادپدر بشنو این حرف فرزند خویشعزیزو گرامی ...

اس ام اس تبریک سال نو


سال-نو-1-500x325.jpgاگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروزهر سال این فکر ...

داستان آموزنده نگهبانی از نیمکت


نگهبان-2.jpgروزی لویی شانزدهم در محوطه کاخ خود مشغول قدم زدن بود که سربازی را کنار یک نیمکت در حال نگهبانی ...

کاریکاتور بقایی در زندان اوین!


بقایی-در-زندان-500x578.jpgپس از تایید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و هم‌چنین ابلاغ حکم ...

اس ام اس روز ملی شدن صنعت نفت


ام-اس-روز-ملی-شدن-نفت-1-500x313.jpgدیروز، نفت مان را می بردند، امروز دست به دست هم داده اند که نگذارند میوه های انرژی هسته ای ...

اس ام اس فصل بهار ۱


ام-اس-فصل-بهار-500x282.jpgگلچینی از جدیدترین و زیبا ترین های اس ام اس فصل بهار را برای شما عزیزان با احساس گرد آوری ...

کاریکاتور نذر ۲ میلیاردی آقای قالیباف!


نذر-قالیباف-500x572.jpgعضو شورای شهر تهران ضمن تشریح جزییات فاکتور دومیلیارد تومانی آش نذری به اسم کار فرهنگی از وجود مستندات درباره ...

فال روزانه جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶


روزانه-19-اسفند-1-500x500.jpgچند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است. دوست عزیزی که ۲۵ اسفند به دنیا آمده ای، تولدت مبارک!شما شخصی ...

فال روزانه جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶


روزانه-19-اسفند-1-500x500.jpgچند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است. دوست عزیزی که ۲۵ اسفند به دنیا آمده ای، تولدت مبارک!شما شخصی ...

اس ام اس شب بخیر ۲


ام-اس-شب-بخیر-2-1-500x312.jpgپیامک های زیبا و احساسی و اس ام اس شب بخیر ۲ را در ادامه بخوانیداس ام اس شب بخیر ...

داستان کوتاه معدنی پر از الماس


معدن-الماس-3-500x281.jpgمی گویند کشاورزی آفریقایی در مزرعه اش زندگی خوب و خوشی را با همسر و فرزندانش داشت. یک روز شنید ...

فال روزانه پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶


روزانه-14-بهمن-1.jpgچند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است. دوست عزیزی که ۲۴ اسفند به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما ...
سینماپرس: هیات داوران بخش عکس نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس سیداحمد میرعلایی دبیر جشنواره طی احکامی، سیداحسان باقری، رضا برجی، مجتبی حیدری، علی اصغر داودآبادی و مجتبی کوچکی را به عنوان داوران بخش عکس معرفی کردند.

هیات داوران عکس‌های رسیده به دو بخش حرفه‌ای و مردمی این جشنواره را ارزیابی و داوری خواهند کرد.

عکس‌های رسیده با دو موضوع کلی شامل: تبیین ابعاد سیاسی، مذهبی، اجتماعی و حماسی راهپیمایی ایام اربعین حسینی و شهادت امام رضا(ع) از طریق تولید آثار هنری و معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی با تکیه بر محصولات هنری در بین مخاطبان ایران و جهان و محورهایی همچون حضور ادیان و دیگر مذاهب در راهپیمایی اربعین، تاثیر راهپیمایی اربعین بر سلامت روانی جامعه جهانی، نقش تربیتی راهپیمایی اربعین بر محیط خانواده و فرزندان، ترویج فرهنگ ایثار و فروتنی در خدمت به زائرین اهل بیت(ع)، راهپیمایی اربعین از نگاه تاریخی،  نهادینه سازی صحیح راهپیمایی اربعین به دور از هر گونه خرافه و انحرافات احتمالی، حضور زنان و کودکان در راهپیمایی اربعین با الگوپذیری از شخصیت حضرت زینب(س)، اهمیت راهپیمایی اربعین در مسیر انتظار و تحقق جامعه جهانی مهدوی، راهپیمایی اربعین و هراس استکبار جهانی و گروههای تروریستی، ضرورت شناخت افکار عمومی از فلسفه وجودی راهپیمایی اربعین و نیز، معرفی ابعاد مختلف شخصیت امام حسین (ع) و صحابه ایشان، بررسی تاریخی وقوع حماسه عاشورا، حج و قیام امام حسین(ع)، نماز و قیام امام حسین(ع)، الگوسازی و ارائه سبک زندگی صحیح از زندگی امام حسین(ع) و صحابه ایشان، امر به معروف و نهی از منکر در قیام امام حسین(ع) و نقش مدافعان حرم مطهر اهل بیت(ع) در حفظ فرهنگ اسلامی مورد ارزشیابی قرار می گیرند.

عناوین جوایز پیش‌بینی شده برای بخش‌های حرفه‌ای و مردمی جشنواره عکس مسیر عشق به این شرح است:

الف: بخش حرفه ای

هیات داوران این بخش جوایز برگزیدگان خود را به شرح زیر اهدا خواهد نمود:

رتبه اول، تندیس جشنواره و لوح افتخار به همراه ۳ سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی 

رتبه دوم،  لوح افتخار به همراه ۲ سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی 

رتبه سوم،  لوح افتخار به همراه ۱ سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی 

جایزه ویژه: هیات داوران در جهت حمایت از ثبت عکس های ناب از پیاده روی اربعین حسینی، علاوه بر انتخاب نفرات اول تا سوم از مجموع راه یافتگان به بخش حرفه ای ده نفر انتخاب کرده و به آنها کمک هزینه عکاسی در پیاده روی اربعین تا سقف ۱میلیون تومان اهداء می نماید.

ب: بخش مردمی

هیات داوران این بخش جوایز برگزیدگان را به شرح زیر اهدا خواهد نمود:

* یادمان جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی به بهترین عکس مردمی و سفر زیارتی

* یادمان جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی به برگزیده دوم و سفر زیارتی

* یادمان جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی به برگزیده سوم و سفر زیارتی

*سیداحسان باقری

متولد ۱۳۶۰ در شمیران است. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روان شناسی مشاوره بوده و برای اولین بار در ایران پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با موضوع «بررسی اثربخشی عکس درمانی (phototherapy) برای افزایش خودپنداره‌ دانشجویان» ارائه کرده است.

وی از سال ۱۳۸۷ تاکنون مدرس دانشگاه است و در سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ج.ا.ا عضویت دارد.

از سوابق هنری وی می توان به کسب رتبه‌ در بیش از ۴۰ جشنواره عکس ملی و بین المللی از جمله یازدهمین، دوازدهمین و سیزدهمین دو سالانه ملی عکس ایران اشاره کرد.

باقری شرکت در هشت نمایشگاه عکس گروهی را نیز در کارنامه خود دارد. وی در زمینه “عکاسی صحنه پردازی شده” پروژه‌هایی را اجرا کرده است. از تالیفات وی می توان به دو کتاب عکس «روند ساخت مترو تهران» و «پیاده آمده‌ام» با موضوع اربعین حسینی که ثمره ۷ سال شرکت در پیاده روی اربعین تا زمان چاپ کتاب است، اشاره کرد.

باقری در سال ۹۳ به سمت ریاست خانه عکاسان ایران منصوب شد.

*رضا برجی

 متولد ۱۳۴۳ در  همدان است. عکاسی در جبهه ها برای واحد تبلیغاتی لشکر سیدالشهدا را از نوزده سالگی آغاز کرد و فعالیت در گروه روایت فتح را از اواخر سال ۱۳۶۵. در فاو برای اولین بار شیمیایی شد و اکنون جانباز ۴۵ درصد است.

وی رکورددار حضور در ۱۴ جنگ بین المللی است. جنگ های ایران و عراق، افغانستان، تاجیکستان، کشمیر، هند و پاکستان، قره‌باغ، چچن، بوسنی، کوزوو، لبنان، سومالی، سودان، غزه و جنگهای خلیج فارس از جنگ هایی هستند که وی با قاب دوربین به ثبت آنها پرداخته است.

تنها ۶ خبرنگار در دنیا هستند که ملامحمد عمر، رهبر طالبان افغانستان را از نزدیک دیده اند، ولی فقط شاید یک خبرنگار در دنیا وجود داشته باشد که سه هفته با اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده زندگی کرده باشد و او رضا برجی است.

برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس در کشورهای آلمان، بوسنی، لبنان، هند، سوریه، پاکستان، ترکیه و اتریش، برگزاری نمایشگاه های جمعی در ۱۱ کشور جهان و برگزاری نمایشگاه عکس در شهرهای مختلف ایران را در سوابق کاری خود دارد.

وی عضو هیات داوران جشنواره های فیلم مستند و مسابقات عکاسی ایران و جهان، نگارش مقالاتی در زمینه فرهنگ، رسانه و سینما بوده است.

نگارش چند کتاب از جمله سه گزارش، تونل گیلاس، پدر- پسر- خون و … و ساخت دوازده سریال تلویزیونی و ۴۴ فیلم مستند بلند و کوتاه، ساخت مستند بلند “سواحل اشک و زیتون” از جنگ ۳۳ روزه لبنان، ساخت مستند “مادران سربرنیتسا” درباره فجایع بوسنی  را در کارنامه کاری خود دارد.

برجی جایزه بهترین فیلم و کارگردانی در جشنواره سوم سیما برای سریال مدال های شکسته و اولین نشان ایثار به عنوان هنرمند جانباز را دریافت کرده است.

*مجتبی حیدری

عکاس سازمان صدا و سیما، روزنامه جوان، خبرگزاری مهر، خبرگزاری فارس، مدیر بخش عکس سازمان بسیج سازندگی، جوان برتر ایران در حوزه عکس و رسانه در سال ١٣٩٢و مسئول گروه مستقل عکاسان جهادی وارثین را در سوابق خود دارد.

وی نمایشگاه عکس با موضوع محرم در کربلا، نمایشگاه عکس مشترک داستان دوشهر در کشور ایران و اندونزی، نمایشگاه عکس قصه های امید و نمایشگاه عکس چشم ما حیرت را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

*علی اصغر داودآبادی فراهانی

متولد ١٣٤٤ در اراک است. وی دانش آموخته عکاسی از دانشکده صدا و سیما و عکاسی را از سال ۱۳۶۳ آغاز کرده است. وی عضو هیئت داوران جشنواره های عکس استانی و سراسری انجمن سینمای جوانان و مدرس دوره های عکاسی انجمن سینمای جوانان اراک، تهران و کرج بوده است.

پروژه های عکاسی از مناطق مختلف دفاع مقدس در ساله ای ٦٤ ،٦٥ و٦٦، سفرهای استانی رهبرمعظم انقلاب در استانهای گیلان، کرمان، مشهد، راهپیمایی اربعین در سالهای ٨٣، ۹۴و ٩٥، سفر حج سال ٨٥، برگزاری نمایشگاه های انفرادی و گروهی در اراک و تهران، شرکت در مسابقات سالانه و دوسالانه سراسری عکاسی و … از سوابق هنری داودآبادی فراهانی است.

وی عضو هیئت مؤسس خانه عکاسان ایران، عضو هیئت مؤسس انجمن فارغ التحصیلان عکاسی ایران، مدیر واحدعکاسی سازمان صدا و سیما ٧٥ تا ٨٢، مدیرکل طرح و برنامه سیما، مدیرکل اطلاعات و برنامه ریزی سیما، مدیرکل مرکز صداوسیمای کرمانشاه، قائم مقام شبکه دو سیما، مدیر تولید شبکه یک سیما را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

*مجتبی کوچکی

متولد ۱۳۵۶ در تهران و فارغ التحصیل کارشناسی فلسفه و دانش آموخته عکاسیِ سطح تخصصی و حرفه ای، پذیرفته شده کارگاه عکاسی خبری ورلدپرسفتو هلند است.

عضو هیأت مؤسس انجمن عکاسان فردا، مدیر نمایشگاه های داخلی و بین المللی خانه عکاسان ایران، مسئول پروژه های عکاسی و نمایشگاه های تصویری در وزارت نفت، فعالیت در واحد طرح و برنامه محتوایی مجلات همشهری، طراحی استانداردها و مدیریت محتوایی آرشیو مجازی عکسِ جنگ، فعالیت در واحد طرح و برنامه حوزه هنری برای بخش های هنرهای تجسمی و نمایشی در حوزه، برگزیده چندین جشنوارۀ عکس، مؤلف کتاب پژوهشی تصویری در تاریخ هیئات عزاداری تهران قدیم و …. از سوابق کاری وی است.

وی مدیر پروژه انتشار کتب تخصصی عکس همچون «شهدا»، جلد نهم از کُتب مرجع عکس جنگ تحمیلی، «تبادل»، روایت آزادسازی پنج اسیر لبنانی، «دیار نزدیک»، روایتی از راهیان نور، «محسن راستانی»، روایت زندگی در جنگ و پس از جنگ مردم بوسنی، «علی فریدونی»، اولین جلد از دوره کتب عکس عکاسان جنگ تحمیلی، «سعید صادقی»، دومین جلد از دوره کتب عکس عکاسان جنگ تحمیلی و «میشل ستبون»، روایت پیروزی انقلاب اسلامی از نگاه یک عکاس فرانسوی بوده است.

علاقمندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com

 مراجعه و طبق مقررات مندرج در فراخوان، اثر خود را ارسال و یا ارائه نمایند.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس«مسیر عشق» با محوریت راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در ایران از یکم تا پنجم آبان برای نخستین بار به صورت همزمان در شهرهای مقدس مشهد و کربلا برگزار می شود.

لینک منبع

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
ارسال شده در یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ و ۱:۰۹


نمونه سوالات پیام نور